WARSZTATY „Intymność a rodzicielstwo”

TERMIN: 9 lutego 2024 (piątek), godz. 18:00

MIEJSCE: Rodzinne Centrum Położnicze KOALA, ul. Retoryka 1/16 

PROWADZĄCE: Magdalena Tyrała, Magdalena Niemyjska

CZAS TRWANIA: 3 godziny

Gdy małżonkowie stają się rodzicami, często – w natłoku codzienności i opieki nad dziećmi – zapominają o tym, że są również swoimi kochankami. W ich związku pojawia się brak ochoty na zbliżenia, frustracja partnera, i co za tym idzie, nieporozumienia a potem otwarte konflikty w zupełnie innych sferach ich wspólnego życia. Zorganizowane we współpracy z Rodzinnym Centrum Położniczym KOALA warsztaty będą odpowiedzią na te właśnie problemy.

Pierwsza część spotkania obejmować będzie pracę z ciałem (swoim i partnera), dzięki której możliwe jest dotarcie do emocji, a także uświadomienie sobie własnych potrzeb oraz potrzeb współmałżonka w związku, również tych pozaseksualnych. Celem tej części warsztatów będzie lepsze połączenie z własnym ciałem i rozumienie płynących z niego sygnałów, a także pozyskanie narzędzi, dzięki którym będziemy mogli dostrajać się do ciała żony/męża oraz komunikować się używając dotyku, bliskości, obecności.

W drugiej części warsztatów opowiemy o tym, jak budować intymność w związku oraz jak sprawić, aby seks był regularny i satysfakcjonujący dla obu stron. Nauczymy się formułować bezpieczne komunikaty, a następnie przyjmować je i realizować, jednocześnie nie robiąc nic wbrew sobie oraz w szacunku do granic swoich i współmałżonka.

Magdalena Niemyjska jest doulą i terapeutką manualną techniki Bowena. Od 2008 roku pracuje w Rodzinnym Centrum Położniczym Koala w Krakowie gdzie przygotowuje pary (również obcokrajowców) do porodu i połogu oraz karmienia piersią. Wspiera w trakcie porodu oraz po nim. W swojej pracy patrzy na okres okołoporodowy jak na wydarzenie, które przenika i łączy wszystkie poziomy życia – nasza biologię, duchowość, cielesność, seksualność, psychikę, relacje. W Rodzinnym Centrum Położniczym Koala stworzyła zespół doulowy, który wspiera kobiety i ich rodziny w okresie okołoporodowym. Prowadziła i współprowadziła warsztaty i rekolekcje dla par oraz małżeństw. Jest mamą 5 dzieci. 

Magdalena Tyrała – jest seksuolożką, certyfikowaną trenerką bliskości i intymności a także edukatorką seksualności. Od 2012 roku prowadzi „Szkołę Bliskości”, poradnictwo seksuologiczne dla par, a także poradnictwo rodzinne, małżeńskie i indywidualne w sytuacjach trudnych i kryzysowych. Pomaga osobom żyjącym w związkach na nowo zbudować satysfakcjonujące relacje i znacząco poprawić poziom życia seksualnego. W Rodzinnym Centrum Położniczym Koala prowadzi warsztaty dla par o seksualności rodziców. Prowadzi terapie indywidualne i par, warsztaty, spotkania, kręgi. W swojej pracy łączy wiedzę seksuologiczną, socjologiczną z praktyką terapeutyczną i unikatowymi doświadczeniami życiowymi. Czerpie m.in. z metody Alexandra Lowena, TRE (Trauma Releasing Exercises), uważności oddechu i praktyk oddechowych.

/Jeśli będzie taka potrzeba – możliwa jest opieka do najmłodszych dzieci 0-3 lata na czas warsztatów.

Pary, które chciałyby przyjść z dziećmi prosimy o zaznaczenie tej informacji w formularzu zapisów na wydarzenia./