WARSZTATY KOMUNIKACJI „Porozmawiajmy o konfliktach”

TERMIN: 9 lutego 2023 (czwartek), godz. 17:30

MIEJSCE: Centrum Obywatelskie, ul. Reymonta 20

PROWADZĄCY: Marta i Marek Babikowie

CZAS TRWANIA: około 2 godziny

Jak się pokłócicie, to usiądźcie i porozmawiajcie. Tego rodzaju radę słyszał każdy, a wielu, wiedzionych własnym doświadczeniem, wie, że taka rozmowa rzadko pomaga. Prowadzi zazwyczaj tylko do zaostrzenia konfliktu. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ sytuacje konfliktowe w związkach łączą się z silnie przeżywanymi emocjami, które utrudniają właściwe zrozumienie problemu a z kolei ułatwiają sięganie po mocne, mogące ranić, słowa. Jak sobie z tym radzić? Jaką zastosować metodę? Jakimi narzędziami się posłużyć?

Odpowiedź na te pytania jest głównym celem warsztatów „Porozmawiajmy o konfliktach”. Składa się on z dwóch zasadniczych części. Pierwsza skupiona jest na odkrywaniu indywidualnego stylu rozwiązywania konfliktów. Natomiast w drugiej uczestnicy mają możliwość zapoznania się z zasadami doboru słów i budowania zdań pomocnych w  konstruktywnym omówieniu sytuacji problemowej.

Marta i Marek Babikowie – małżeństwo z długim stażem. Marta jest pedagogiem i teologiem. Autorką i realizatorką warsztatów dla rodziców, nauczycieli i małżonków. Prowadzi warsztaty i spotkania dotyczące budowania prawidłowych i satysfakcjonujących relacji rodzinnych, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień z zakresu komunikacji interpersonalnej. Marek jest wykładowcą wychowania seksualnego oraz komunikacji interpersonalnej na Akademii Ignatianum w Krakowie, pasjonuje się badaniem i opisywaniem problematyki wychowania seksualnego. Szczególnie interesują go tzw. obszary trudne, uznawane jako tabu przez rodziców i wychowawców. Autor wielu publikacji i warsztatów z zakresu wychowania.