WARSZTATY TAŃCA DLA PAR „Kroki nie są najważniejsze…”

TERMIN: 11 lutego 2022 (piątek), godz. 17:00

grupa 1: 17:00 – 18:15GRUPA ODWOŁANA!!

grupa 2: 18:30 – 19:45

wprawki taneczne: 20:00 – 22:00

MIEJSCE: Skalski Dance School, ul. Tatarska 5

PROWADZĄCY: Katarzyna Skalska

FORMA: stacjonarna

WSTĘP: bezpłatny

Ilość miejsc ograniczona.

OPIS / INFORMACJE DODATKOWE:

Tym razem podczas warsztatów tańca dla par będzie okazja poznać kroki tańców użytkowych. Jest to zbiór kilku prostych tańców, które wykorzystać można na każdej zabawie tanecznej, weselu, sylwestrze lub po prostu jako miłe spędzenie czasu we dwoje. Uczestnicy poznają dwa na jeden, walczyka (czyli uproszczoną formę balowego walca wiedeńskiego) oraz rock and rolla.

Powyższy zestaw tańców został zaprojektowany tak, żeby na warsztatach nie tylko poznać kroki, ale przede wszystkim nauczyć się wsłuchiwania w ruch drugiej osoby, prowadzenia z wyczuciem
i czerpania radości ze wspólnego nowego doświadczenia.

Pierwszą i najważniejszą zasadą prowadzącej warsztaty jest to, żeby nie stresować się tym, że coś nie wychodzi, bo choć może to być dla wielu osób zaskakujące – kroki w tańcu wcale nie są najważniejsze! Najważniejsza jest zawsze druga osoba i to, jak ze sobą współpracujemy tworząc nasz taniec.

Bezpośrednio po drugiej grupie warsztatów wszystkich uczestników zapraszamy na wprawki taneczne, które będą okazją do przećwiczenia nowych kroków oraz dopytania się o wszelkie szczegóły.

Katarzyna Skalska – na kurs tańca poszła w zasadzie przez przypadek, ale jak już poszła, to na całość oraz zawsze powtarza, że był to najszczęśliwszy przypadek w jej życiu. Przez kilka lat pracowała
w różnych krakowskich szkołach tańca, również jako szkoleniowiec dla innych instruktorów, później rozpoczęła własną działalność, gdzie działa do dziś..

Zaczęła od tańca towarzyskiego, później zajęła się tańcem użytkowym, a w 2014 roku rozpoczęła przygodę z west coast swingiem. We wszystkich tych tańcach cały czas się rozwija, żeby móc jak najlepiej przekazywać swoją wiedzę. Uczestniczy w wielu międzynarodowych warsztatach, konkursach oraz sama również organizuje wydarzenia, na które przyjeżdżają tancerze ze wszystkich zakątków świata. Uwielbia pracę nad choreografiami do pierwszego tańca i często przygotowuje pary, które poznały się na prowadzonych przeze nią kursach 🙂

Uczy osoby od lat 3 bez limitu wiekowego w górę. Ma również doświadczenie w uczeniu tańca osób
z niepełnosprawnościami, w tym w tańcu na wózkach inwalidzkich. Jej żelazną dewizą jest to, że KAŻDY może być dobrym tancerzem. Jest to tylko kwestia czasu poświęconego na naukę i znalezienia metod odpowiednich dla konkretnej osoby, ale to jest już zadanie instruktora.

W tańcu poznała swojego męża – Marcina. Razem są parą taneczną, instruktorską oraz prowadzą wspólnie firmę.