SPACER PO MIEŚCIE Z PRZEWODNIKIEM „Zakochani w Krakowie”

TERMIN: 13 lutego 2022 (niedziela), godz. 11:00

MIEJSCE: Stare Miasto (start – Plac Jana Matejki)

PROWADZĄCY: Jolanta Bobala

FORMA: stacjonarna

WSTĘP: „cegiełka” 20zł/para (na cele statutowe Fundacji Przestrzeń Dobra)

Ilość miejsc ograniczona.

OPIS / INFORMACJE DODATKOWE:

Przez kilka sędziwych wieków krakowskie kamienice miały okazje przyglądać się wielu zakochanym parom. Historie słynnych związków do dziś wywołują silne emocje i rumieńce na twarzach. W czasie zwiedzania przypomnimy sobie najciekawsze opowieści o krakowskich zakochanych. Szczęśliwe zakończenia będą się przeplatać z przejmującymi losami znanych postaci.

Tytuł spaceru można jednak odczytać także jako odniesienie do miłośników królewskiego miasta.
O urodzie Krakowa nie trzeba przecież nikogo przekonywać! Zwrócimy zatem również uwagę na urokliwie miejsca i budynki mijane po drodze. Kto wie – może i one kryją niejedną miłosną historię?

Jolanta Bobala – absolwentka historii sztuki Instytutu Historii Sztuki UJ. Publikowała w Magazynie „Szum”. Współpracuje z Działem Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie jako przewodniczka
i edukatorka muzealna. Dodatkowo oprowadza mieszkańców oraz turystów odwiedzających Kraków. Interesuje się przede wszystkim malarstwem przełomu wieków, fotografią oraz sposobami interpretacji obrazu. W wolnej chwili dużo ogląda, jeszcze więcej czyta, a cały czas słucha różnorodnej muzyki.