DIALOG MAŁŻEŃSKI „Intymność”

TERMIN: 12 lutego 2022 (sobota), godz. 18:30

MIEJSCE: Domus Mater, ul. Saska 2C

PROWADZĄCY: Magdalena i Maciej Poprawa

FORMA: hybrydowa (stacjonarna + online YouTube https://www.youtube.com/watch?v=DPE2C01XX6s i Facebook „Tydzień Małżeństwa w Krakowie”)

WSTĘP: „cegiełka” 20zł/para (na wsparcie Domus Mater, płatne na miejscu, kawa/herbata w cenie)

Ilość miejsc stacjonarnie ograniczona.

OPIS / INFORMACJE DODATKOWE:

Wieczorna kontynuacja tematu tego dnia, czyli kolejny „składnik” budujący jedność i bliskość w małżeństwie.

Co to znaczy, że seks zaczyna się w mózgu? Czy pocałunek z zamkniętymi oczami rzeczywiście jest romantyczny? Do czego w ogóle służy seks? Czy można żyć bez intymności? Czym jest pożądanie, a czym podniecenie? Ile prawdy jest w przytulaniu? Czy można uprawiać seks bez przywiązania? I co zrobić, kiedy mamy problemy z bliskością?

Na te i inne pytania odpowie uczestnikom małżeństwo z kilkunastoletnim stażem. Po spotkaniu uczestnicy wydarzenia otrzymają również krótki zestaw pytań do dalszego dialogu w parze.

Czas trwania spotkania – około 2 godziny (w tym czas części prowadzonej – 1h i czas na indywidualny dialog małżonków – 1h).

Magda i Maciej Poprawa – małżeństwo z 18-letnim stażem małżeńskim. Mają 3 dzieci. Wszystkie dzieci są już nastolatkami, więc rodzina przeżywa kryzys, ale za to jako małżonkowie Magda i Maciej mają więcej czasu dla siebie. Czas umilają im dwa psy (labrador i shitzu) oraz jeden kot wzięty ze schroniska. Mieszkają pod Krakowem i dzięki temu mogą realizować swoje hobby – zajmowanie się ogródkiem.
Maciej jest doradcą małżeńskim i rodzinnym. Magda psychoterapeutą i seksuologiem. Razem prowadzą wiele warsztatów dla małżonków. Wspólnie również kierują Stowarzyszeniem Komunia Małżeństw.