9 LUTEGO – WARSZTATY TAŃCA DLA PAR „Let’s swing!”

TERMIN: 9 lutego 2020 (niedziela); 16:00

MIEJSCE: Szkoła tańca Jazz Like That, Rynek Główny 34

PROWADZĄCY: Maria i Rafał Ślęczka


Tańce swingowe to jedne z najbardziej pozytywnych tańców świata. Podczas warsztatów będzie można nauczyć się podstawowych kroków i poczuć klimat dawnych lat. Taniec swingowy rozwijał się wraz z muzyką jazzową w pierwszej połowie XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Jego kroki i figury kształtowały się nie w szkołach tańca, ale na salach tanecznych nowojorskich klubów. Swobodna atmosfera oraz możliwość improwizacji sprawiają, że taniec w parze staje się prawdziwą zabawą. Obecnie tańce swingowe przeżywają swoje odrodzenie na całym świecie, w Polsce, a także w Krakowie – polskiej stolicy jazzu. Współczesne potańcówki pozwalają przenieść się w lata 30. i 40., dzięki retro stylizacjom i jazzowej muzyce, często wykonywanej na żywo. Tańcząc swing nie sposób się nie uśmiechać!


Marysia i Rafał Ślęczka – Są tancerzami, instruktorami i jednymi z założycieli Studia Tańców Swingowych Jazz Like That. Taniec towarzyszył im od dziecka – jazz, modern jazz, taniec ludowy to tylko niektóre z technik, jakich próbowali. Od 2012 roku na dobre wciągnął ich klimat lat 30. i od tego czasu tańce swingowe stały się ich pasją. Radość, muzyka jazzowa, wolność i improwizacja to energetyczna mieszanka, która podbiła ich serca i popchnęła do tego, żeby przekazywać ją dalej. Od 2014 roku prowadzą kursy Lindy Hop i Authentic Jazz, a także szkoląc kolejne pokolenia instruktorów. W 2017 roku z grupą przyjaciół stworzyli Stowarzyszenie Jazz Like That, które dziś prężnie się rozwija i przyciąga kolejnych kursantów, chcących zaczerpnąć energii swingowych tańców. Prywatnie są małżeństwem od 7 lat, a także rodzicami Weroniki (6 lat) i Karola (1 rok).
O tańcu myślą nie tylko jako o rozrywce. Widzą go jako formę ekspresji, a także sposób na komunikację między ludźmi. Starają się przekazywać nie tylko “suchą” wiedzę, ale również wartości, które są dla nich ważne. Uwielbiają kontakt z ludźmi i cieszy ich, że ich marzenie o stworzeniu dobrego, otwartego dla każdego miejsca, może się realizować właśnie przez Jazz Like That.