7- 14 LUTEGO – WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

Podczas „Tygodnia Małżeństwa w Krakowie” zapraszamy również na wydarzenia dedykowane małżeństwom organizowane przez naszych partnerów:


WYDARZENIE: SPOTKANIE „LEKCJA CZUŁOŚCI – O BUDOWANIU RELACJI”

TERMIN: 14 lutego 2020 (piątek), 17:30

MIEJSCE: Aula bł. Jakuba (Bazylika oo. Franciszkanów)

PROWADZĄCY: Wydawnictwo Franciszkanów – Bratni Zew 

Tuż przed uroczystą Mszą Świętą w intencji małżeństw w Bazylice oo. Franciszkanów zapraszamy do Auli bł. Jakuba w klasztorze oo. Franciszkanów na spotkanie poświęcone tematyce budowania relacji małżeńskiej. W wydarzeniu wezmą udział Aleksandra Tołpa – pedagog, psychoterapeuta oraz Natalia i Krzysztof Szkaradkowie – małżeństwo, rodzice 6 dzieci.

W czasie spotkania odbędzie się premiera książek:  

„PRZYTUL MNIE. TERAPIA POPRZEZ CZUŁOŚĆ” – ks. Carlo Rocchetta

Przytulanie, czułość mają swoje teologiczne i antropologiczne uzasadnienie. Sprawiają, że rodzimy się na nowo, w poczuciu, że jesteśmy kochani. Stają się jak balsam uzdrowienia, który pomaga zagoić rany i uwolnić od osamotnienia.


„POCHWAŁA KŁÓTNI MAŁŻEŃSKIEJ” – ks. Carlo Rocchetta

Swoisty przewodnik dla małżonków pozwalający spojrzeć na konfliktowość małżeńską w zupełnie nowym świetle. Autor, opierając się na swoim wieloletnim doświadczeniu w duszpasterstwie rodzinoraz badaniach socjologicznych, ukazuje konkretną drogę do tego, by kłótnia małżeńska mogła stać się konstruktywnym dialogiem, prowadzącym do autentycznego wyrażania swoich emocji i nieustannej odnowy życia małżeńskiego w duchu przebaczenia i czułości, na wzór przebaczającej czułości Boga.