7 LUTEGO – WARSZTATY TAŃCA DLA PAR „Let’s swing”!

TERMIN: 7 lutego 2021 (niedziela); 15:00

MIEJSCE: Szkoła Tańca Jazz Like That, Rynek Główny 34 (Sala Balowa)

UWAGA wydarzenie ONLINE! (obowiązkowe zapisy)

PROWADZĄCY: Maria i Rafał Ślęczka

CZAS TRWANIA: 1 godzina

Warsztaty z podstaw tańców swingowych

Tańce swingowe to jedne z najbardziej pozytywnych tańców świata. Podczas warsztatów będzie można nauczyć się podstawowych kroków i poczuć klimat dawnych lat. Taniec swingowy rozwijał się wraz
z muzyką jazzową w pierwszej połowie XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Jego kroki i figury kształtowały się nie w szkołach tańca, ale na salach tanecznych nowojorskich klubów. Swobodna atmosfera oraz możliwość improwizacji sprawiają, że taniec w parze staje się prawdziwą zabawą. Obecnie tańce swingowe przeżywają swoje odrodzenie na całym świecie, w Polsce, a także w Krakowie – polskiej stolicy jazzu. Współczesne potańcówki pozwalają przenieść się w lata 30. i 40., dzięki retro stylizacjom i jazzowej muzyce, często wykonywanej na żywo. Tańcząc swing nie sposób się nie uśmiechać!

Marysia i Rafał Ślęczka – Są tancerzami, instruktorami i jednymi z założycieli Studia Tańców Swingowych Jazz Like That. Taniec towarzyszył im od dziecka – jazz, modern jazz, taniec ludowy to tylko niektóre z technik, jakich próbowali. Od 2012 roku na dobre wciągnął ich klimat lat 30. i od tego czasu tańce swingowe stały się ich pasją. Radość, muzyka jazzowa, wolność i improwizacja to energetyczna mieszanka, która podbiła ich serca i popchnęła do tego, żeby przekazywać ją dalej. Od 2014 roku prowadzą kursy Lindy Hop i Authentic Jazz, a także szkoląc kolejne pokolenia instruktorów. W 2017 roku z grupą przyjaciół stworzyli Stowarzyszenie Jazz Like That, które dziś prężnie się rozwija i przyciąga kolejnych kursantów, chcących zaczerpnąć energii swingowych tańców. Prywatnie są małżeństwem od 7 lat, a także rodzicami Weroniki (6 lat) i Karola (1 rok). O tańcu myślą nie tylko jako o rozrywce. Widzą go jako formę ekspresji, a także sposób na komunikację między ludźmi. Starają się przekazywać nie tylko “suchą” wiedzę, ale również wartości, które są dla nich ważne. Uwielbiają kontakt z ludźmi i cieszy ich, że ich marzenie o stworzeniu dobrego, otwartego dla każdego miejsca, może się realizować właśnie przez Jazz Like That.

ZAPISY:

Poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: www.tydzienmalzenstwakrakow.pl/zapisy

TERMIN: 7 lutego 2021 (niedziela); 16-20:00 wieczorek taneczny

MIEJSCE: UWAGA wydarzenie ODWOŁANE !

DJ-WODZIREJ: Animator Imprez

CZAS TRWANIA: 4 godziny

Mamy nadzieję, że wydarzenie to zostanie zrealizowane w kolejnej edycji Tygodnia Małżeństwa w Krakowie. 

Wieczorek taneczny

Bezpośrednio po kursie tańca wszystkie małżeństwa są zaproszone na specjalnie przygotowaną tematyczną „potańcówkę”. Dla uczestników warsztatów będzie to okazja do wypróbowania nowych kroków, a dla wszystkich innych po prostu dobra zabawa przy różnorodnej (nie tylko swingowej) muzyce.

Animator Imprez – Jesteśmy krakowską grupą profesjonalnych DJ’ów i wodzirejów, którzy znają przepis na dobrą zabawę do białego rana. Zadbamy o każdy szczegół imprezy, zapewnimy komfortową atmosferę i świetną muzykę. Wy będziecie cieszyć się chwilą, a my zajmiemy się resztą!

(W przypadku zakazu zgromadzeń lub innych, związanych z sytuacją epidemiczną, obostrzeń uniemożliwiających jego przeprowadzanie stacjonarnie wieczorek taneczny zostanie odwołany).