7 LUTEGO – WARSZTATY TAŃCA DLA PAR „Let’s swing! oraz WIECZOREK TANECZNY „Karnawałowy Bal Maskowy”

TERMIN: 7 lutego 2021 (niedziela); 15-16:00 kurs tańca, 16-20:00 wieczorek taneczny

MIEJSCE: Szkoła Tańca Jazz Like That, Rynek Główny 34 (Sala Balowa)

PROWADZĄCY: Maria i Rafał Ślęczka

DJ-WODZIREJ: Animator Imprez

CZAS TRWANIA: warsztaty – 1 godzina, potańcówka – 4 godziny

Warsztaty z podstaw tańców swingowych

Tańce swingowe to jedne z najbardziej pozytywnych tańców świata. Podczas warsztatów będzie można nauczyć się podstawowych kroków i poczuć klimat dawnych lat. Taniec swingowy rozwijał się wraz
z muzyką jazzową w pierwszej połowie XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Jego kroki i figury kształtowały się nie w szkołach tańca, ale na salach tanecznych nowojorskich klubów. Swobodna atmosfera oraz możliwość improwizacji sprawiają, że taniec w parze staje się prawdziwą zabawą. Obecnie tańce swingowe przeżywają swoje odrodzenie na całym świecie, w Polsce, a także w Krakowie – polskiej stolicy jazzu. Współczesne potańcówki pozwalają przenieść się w lata 30. i 40., dzięki retro stylizacjom i jazzowej muzyce, często wykonywanej na żywo. Tańcząc swing nie sposób się nie uśmiechać!

Marysia i Rafał Ślęczka – Są tancerzami, instruktorami i jednymi z założycieli Studia Tańców Swingowych Jazz Like That. Taniec towarzyszył im od dziecka – jazz, modern jazz, taniec ludowy to tylko niektóre z technik, jakich próbowali. Od 2012 roku na dobre wciągnął ich klimat lat 30. i od tego czasu tańce swingowe stały się ich pasją. Radość, muzyka jazzowa, wolność i improwizacja to energetyczna mieszanka, która podbiła ich serca i popchnęła do tego, żeby przekazywać ją dalej. Od 2014 roku prowadzą kursy Lindy Hop i Authentic Jazz, a także szkoląc kolejne pokolenia instruktorów. W 2017 roku z grupą przyjaciół stworzyli Stowarzyszenie Jazz Like That, które dziś prężnie się rozwija i przyciąga kolejnych kursantów, chcących zaczerpnąć energii swingowych tańców. Prywatnie są małżeństwem od 7 lat, a także rodzicami Weroniki (6 lat) i Karola (1 rok). O tańcu myślą nie tylko jako o rozrywce. Widzą go jako formę ekspresji, a także sposób na komunikację między ludźmi. Starają się przekazywać nie tylko “suchą” wiedzę, ale również wartości, które są dla nich ważne. Uwielbiają kontakt z ludźmi i cieszy ich, że ich marzenie o stworzeniu dobrego, otwartego dla każdego miejsca, może się realizować właśnie przez Jazz Like That.

Wieczorek taneczny

Bezpośrednio po kursie tańca wszystkie małżeństwa są zaproszone na specjalnie przygotowaną tematyczną „potańcówkę”. Dla uczestników warsztatów będzie to okazja do wypróbowania nowych kroków, a dla wszystkich innych po prostu dobra zabawa przy różnorodnej (nie tylko swingowej) muzyce.

Animator Imprez – Jesteśmy krakowską grupą profesjonalnych DJ’ów i wodzirejów, którzy znają przepis na dobrą zabawę do białego rana. Zadbamy o każdy szczegół imprezy, zapewnimy komfortową atmosferę i świetną muzykę. Wy będziecie cieszyć się chwilą, a my zajmiemy się resztą!

(W przypadku zakazu zgromadzeń lub innych, związanych z sytuacją epidemiczną, obostrzeń uniemożliwiających jego przeprowadzanie stacjonarnie wieczorek taneczny zostanie odwołany).