7 LUTEGO – SPACER PO MIEŚCIE Z PRZEWODNIKIEM „Zakochani w Krakowie”

TERMIN: od 7 lutego 2021 (niedziela), godz. 12:00

MIEJSCE: ONLINE, DOSTĘPNE ZAWSZE: https://www.google.com/maps/d/u/0/edit?mid=1s7DlghfmGpGt32N-rcNIrHCJiWWIK2WM&usp=sharing

Nagrania dostępne są w punktach mapy, dodatkowo cała playlista nagrań: https://www.youtube.com/watch?v=QyD6Fv1EVi8&list=PLKLTlvSYeJ4PGImSrJuCX2H8Qm1YHtuJD

PLIKI DO POBRANIA OFFLINE, dostępne przez 7 dni: https://we.tl/t-2DtRizb9D1

PRZYGOTOWANIE: Fundacja Przestrzeń Dobra, Agnieszka Krawczyk, Justyna Mardyła

NAGRANIA: Maria Kargulewicz

CZAS SPACERU: około 1,5 godziny

W związku z obecną sytuacją oraz dalszymi ograniczeniami zgromadzeń, byliśmy zmuszeni odwołać zaplanowane dla Państwa stacjonarne oprowadzanie z przewodnikiem. Zamiast niego – serdecznie zapraszamy na spacer we dwoje! Pod linkiem powyżej znajdą Państwo mapę wraz z kolejnymi punktami zwiedzania. Trasa składa się z dwóch następujących po sobie części – polecamy oczywiście przejść całość 🙂 Do każdego z punktów zostało specjalnie przygotowane kilkuminutowe nagranie audio z opisem jednej historii znanego artystycznego małżeństwa związanego z Krakowem. Dodatkowo – po kliknięciu na mapie danego punktu można zobaczyć obrazy lub fotografie danej pary. Mamy nadzieję, że ta alternatywna forma zwiedzania przypadnie Państwu do gustu oraz że spacer we dwoje będzie miłą formą celebrowania Tygodnia Małżeństwa!

Maria Kargulewicz – z wykształcenia animator społeczno-kulturowy. Z praktyki – aktorka sceny kabaretowej oraz nauczyciel dzieci w przedszkolu. Od pięciu lat współtworzy żeńską grupę kabaretową „A JAK!”. Lubi śmiać się z siebie i uśmiechać się do innych. A przede wszystkim, swoje życie stara się opierać na wierze, odkrywać Boga i nieść ludziom w radości życia.

Wersja stacjonarna – odwołana

TERMIN: 7 lutego 2021 (niedziela), godz. 11:00

MIEJSCE: UWAGA wydarzenie ODWOŁANE !

PROWADZĄCY: Jolanta Bobala

CZAS TRWANIA: 1,5 godziny

Mamy nadzieję, że wydarzenie to zostanie zrealizowane w kolejnej edycji Tygodnia Małżeństwa w Krakowie. Aktualnie przygotowujemy dla Państwa alternatywną wersję do samodzielnego zwiedzania miasta z małżeńskimi historiami w tle. Polecamy śledzić tę stronę wydarzenia oraz profil na naszym Facebook’u.

Przez kilka sędziwych wieków krakowskie kamienice miały okazje przyglądać się wielu zakochanym parom. Historie słynnych związków do dziś wywołują silne emocje i rumieńce na twarzach. W czasie zwiedzania przypomnimy sobie najciekawsze opowieści o krakowskich zakochanych. Szczęśliwe zakończenia będą się przeplatać z przejmującymi losami znanych postaci.

Tytuł spaceru można jednak odczytać także jako odniesienie do miłośników królewskiego miasta.
O urodzie Krakowa nie trzeba przecież nikogo przekonywać! Zwrócimy zatem również uwagę na urokliwie miejsca i budynki mijane po drodze. Kto wie – może i one kryją niejedną miłosną historię?

Jolanta Bobala – absolwentka historii sztuki Instytutu Historii Sztuki UJ. Publikowała w Magazynie „Szum”. Współpracuje z Działem Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie jako przewodniczka i edukatorka muzealna. Dodatkowo oprowadza mieszkańców oraz turystów odwiedzających Kraków. Interesuje się przede wszystkim malarstwem przełomu wieków, fotografią oraz sposobami interpretacji obrazu. W wolnej chwili dużo ogląda, jeszcze więcej czyta, a cały czas słucha różnorodnej muzyki.