6 LUTEGO – WARSZTATY DLA NARZECZONYCH „Kierunek Małżeństwo” (wydarzenie poprzedzające)

TERMIN: 6 lutego 2021 (sobota), część I – godz. 15:00, część II – 17:30

MIEJSCE: UWAGA wydarzenie ONLINE! (obowiązkowe zapisy)

PROWADZĄCY: część I – Magdalena i Maciej Poprawa, część II – Monika i Andrzej Dorobisz

CZAS TRWANIA: część I – 2 godziny, część II – 1,5 godziny

PARTNER WYDARZENIA: Okręg Małopolski Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej

Część I:

„Niestety, sama miłość nie wystarczy – o budowaniu udanego związku”

  1. Rodzina pochodzenia – wzór, którego nie da się pominąć.
  2. Rodzice czy teściowie – u kogo mamy spędzać święta?
  3. „Ja to nie ty”– odmienność szansą na szczęście.
  4. Kochać dzieci za bardzo – pułapka konfliktów małżeńskich.
  5. Ból głowy? Gdyby to było takie proste! – seksualne problemy par.
  6. Dojrzałość – nie warunek, ale efekt bycia w związku.

O tym i innych kwestiach dotyczących relacji między kobietą i mężczyzną opowiemy na spotkaniu dla osób przygotowujących się do ślubu.

Magdalena i Maciej Poprawa – małżeństwo z 17-letnim stażem i trójką dzieci. Związani ze Stowarzyszeniem Komunia Małżeństw. Pobrali się szybko, ponieważ od razu czuli, że „to jest to”. Potem pozostało tylko budować wspólnotę małżeńską. Wspólnie odkrywają, czym jest miłość, co to znaczy wychowywać nastolatków i jak zadbać o więź w świecie ogromnego pośpiechu. Uwielbiają czas we dwoje – wówczas albo gadają, albo coś robią w domu, albo oglądają film.

Magda jest psychoterapeutą. Pracuje z małżeństwami, rodzinami oraz prowadzi terapie indywidualne. Maciej w ramach duszpasterstwa garnizonowego spotyka się z narzeczonymi. Wspólnie organizują rekolekcje i warsztaty dla małżeństw.

Część II:

„Przepis na »Ten Dzień«, czyli ślubno – weselne inspiracje”

Przygotowanie do ślubu i wesela to nie lada wyzwanie dla każdej pary. Co zrobić, aby ten długo wyczekiwany dzień był szczególny, jedyny i niezapomniany? Żeby ślub był pierwszym z najpiękniejszych wspólnych wydarzeń w życiu? Aby klimat wesela oddawał to co nowożeńcy mają w sercu? Niewątpliwie narzeczeni i ich rodzice zabiegają o to, aby wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Wiąże się to z różnymi emocjami, radością i stresem. Jednak przygotowanie ślubu i wesela jest dużym projektem, który może pomóc narzeczonym w lepszym poznaniu siebie samych oraz siebie nawzajem. To doskonała okazja do wypracowywania kompromisów, do stawania po jednej stronie frontu, do planowania i ucierania wspólnej wizji tego wydarzenia, a następnie jej realizacji, do sprawdzenia siebie w emocjach oraz w podejmowaniu decyzji. Narzeczeństwo niewątpliwie może być czasem wspaniałej przygody. Co zrobić, aby tak się stało?

Monika i Andrzej Dorobiszowie – ich narzeczeństwo trwało krótko – od zaręczyn do ślubu było dokładnie 6 miesięcy. Starali się jak najlepiej wykorzystać ten czas na pogłębienie relacji – szukali różnych sposobów, aby swój związek zbudować na trwałym fundamencie. Teraz w małżeństwie doświadczają, jak istotne jest solidne przygotowanie do małżeństwa, jak bardzo procentuje to w codziennym życiu. Wesele przygotowali w dość oryginalny i charakterystyczny dla siebie sposób, tak aby goście czuli się jak w domu i aby mogli jak najlepiej poznać gospodarzy. W przygotowaniu do małżeństwa pomogła im m. in. pewna mała książeczka, którą regularnie dokupują i rozdają w prezencie kolejnym parom znajomych, którzy się zaręczają.


ZAPISY:

Poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: www.tydzienmalzenstwakrakow.pl/zapisy