11 LUTEGO – SPOTKANIE „Razem czy osobno? – poród jako wydarzenie wzmacniające więź małżeńską”

TERMIN: 11 lutego 2021 (czwartek), godz. 18:30

MIEJSCE: UWAGA wydarzenie ONLINE! (obowiązkowe zapisy)

PROWADZĄCY: Agata i Krzysztof Trojan, Sylwia i Józef Piątkiewicz, Aleksandra Mrozowska

CZAS TRWANIA: 2 godziny

PARTNER WYDARZENIA: Łąka Spotkań

Narodziny dziecka – ile aspektów niesie ze sobą to wydarzenie! Już sam wybór pieluszek może przyprawić o ból głowy – jedno czy wielorazówki? A może „naturalna higiena” i nocnik od pierwszych dni? Karmienie piersią czy butelką? Wspólne łóżko, czy osobna sypialnia dla niemowlaka w modnych odcieniach szarości? Jak tu się nie pogubić?

Czy wśród tych pytań i dylematów znajdziemy jeszcze siłę i energię, żeby zadbać o małżeństwo – przybliżyć się do siebie wśród zawirowań, nowych wyzwań, nieprzespanych nocy i nasilonych emocji? Czas ciąży, porodu oraz połogu to wyjątkowy moment w życiu małżeństwa. Zarówno gdy przychodzi na świat pierwsze dziecko jak i każde kolejne. Często ze względu na pojawiające się wtedy wyzwania prowadzi on do kryzysu zamiast do budowania. Jak w tym wyjątkowym czasie być dla siebie wsparciem oraz jak odnawiać i umacniać swoją relację małżeńską? Zapraszamy do wspólnych poszukiwań odpowiedzi na te pytania.

Agata i Krzysztof Trojan – małżeństwo od ośmiu lat, rodzice trójki dzieci, z których dwoje przyszło na świat w domu. Bo dom to miejsce w którym lubią przebywać – wspólnie jeść, czytać, rozmawiać, modlić się, śpiewać, przyjmować gości, spać. W domu uczy się ich najstarsza córka. W domu przeżyli wiele pięknych i smutnych chwil. Jak sami mówią: „Lubimy dom – ten, który tworzymy jako małżeństwo, jako rodzina – niezależnie od adresu jaki zamieszkujemy. Lubimy poczucie bliskości i bezpieczeństwa, jakie daje świeżo zaparzona przez męża kawa i ciasto upieczone przez żonę. Lubimy o siebie nawzajem dbać, co wcale nie znaczy, że zawsze wiemy czego oczekuje współmałżonek – wielokrotnie popełniamy błędy… Ale chyba lubimy też się siebie uczyć. I tym naszym doświadczeniem lubienia – zwłaszcza w kontekście przeżywania narodzin dziecka – chcemy się dzielić”.

Sylwia i Józef Piątkiewicz – małżeństwo z sześcioletnim stażem, które ciągle odkrywa jak wiele można mieć ze sobą wspólnego nie mając żadnych podobnych zainteresowań. Sylwia jest pedagogiem, autorką profilaktycznych gier i bajek dla dzieci, doradcą noszenia w chuście i organizatorką muzycznych festiwali gospel. Józek to umysł ścisły, programista, kreatywny tata, wielbiciel popołudniowej drzemki. Największym problemem w ich małżeństwie jest to, że kiedy Józek jeszcze śpi, to Sylwia już wymyśla, co mogliby razem zrobić, kiedy się obudzi. Razem mają dwójkę dzieci, które urodziły się rok po roku, co pozwoliło im w pełni doświadczyć aktywnego rodzicielstwa. Od samego początku ciąży wspólnie przygotowywali się do porodu. O tym, że wybiorą taką drogę wiedzieli jeszcze przed ciążą. Na trakcie porodowym stanowili dla siebie przede wszystkim wsparcie.

Aleksandra Mrozowska – położna, absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracowała w szpitalu ginekologiczno-położniczym oraz prowadziła zajęcia w kilku krakowskich szkołach rodzenia. Praca jest dla niej życiową pasją. Nieustannie poszerza swoją wiedzę biorąc udział w licznych szkoleniach i kursach. Obecnie przebywa na drugim urlopie macierzyńskim, gdzie nadal może wykorzystywać swoją naukową wiedzę w praktyce. W tym roku, wraz ze swoim mężem Grzegorzem, będzie świętować 9 rocznicę ślubu. Razem mają dwóch synów. W wolnych chwilach – miłośniczka wędrówek górskich i muzyki.

ZAPISY:

Poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: www.tydzienmalzenstwakrakow.pl/zapisy